Nie odbieramy? Na pewno oddzwonimy!

Dr

Anna Stanowska

Anna Stanowska ukończyła Wydział Lekarski Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie. Szkolenie specjalizacyjne realizowała w Klinicznym Oddziale Neurologicznym z Oddziałem Udarowym 5-go Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką w Krakowie, gdzie aktualnie pracuje. Od 2015 r. w swojej codziennej pracy wykorzystuje badania neurofizjologiczne z zakresu elektroneurografii (ENG) i elektromiografii (EMG) w diagnostyce chorób nerwowo-mięśniowych m.in. neuropatii obwodowych (t.j. zespół cieśni nadgarstka, zespół kanału nerwu łokciowego, neuropatia nerwu strzałkowego), polineuropatii, miopatii, miastenii i innych. Doświadczenie z zakresu neurofizjologii klinicznej zdobywała w Pracowni Elektromiografii Oddziału Klinicznego Neurologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie oraz licznych warsztatach.

Dr Stanowska ceni sobie interdyscyplinarne podejście do Pacjenta, kompleksowo analizując funkcjonowanie Chorego. Posiada szeroką wiedzę w zakresie diagnozowania i leczenia chorób neurologicznych. Jej zainteresowania zawodowe obejmują także leczenie toksyną botulinową w schorzeniach neurologicznych, którą z powodzeniem stosuje w terapii pacjentów z migreną przewlekłą, kręczem karku, kurczem powiek, połowiczym kurczem twarzy,  spastycznością kończyny górnej i dolnej, bruksizmem czy ślinotokiem. W tym celu, jako jeden z nielicznych specjalistów, wykorzystuje i łączy ze sobą umiejętności z zakresu elektromiografii i USG mięśni.

Jest autorem publikacji naukowych w dziedzinie neurologii, członkiem Polskiego Towarzystwa Neurologicznego (PTN) oraz Polskiego Towarzystwa Neurofizjologii Klinicznej (PTNK). Posiada licencję PTNK z zakresu EMG. Swoją wiedzę stale poszerza oraz podnosi kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w konferencjach, warsztatach i zjazdach naukowych.

– Umów wizytę