Endokrynolog

Zapraszamy do poradni endokrynologicznej

 

Czym zajmuje się endokrynolog?

W obrębie zainteresowań endokrynologa leżą gruczoły wewnętrzne, a dokładniej ich praca i ewentualne zaburzenia, które mogą się pojawić. Gruczołami są: tarczycą i przytarczycach, przysadka mózgowa, grasica, trzustka, nadnercza, jajniki i jądra. W organizmach kobiet spodziewających się dziecko występuje jeszcze jeden gruczoł – łożysko.

Poszczególne gruczoły – w wyniku zaburzeń – mogą produkować zbyt mało lub zbyt dużo hormonu. Szczególnie często diagnozowana jest nieprawidłowa praca tarczycy. Na podstawie wyników badań i wywiadu lekarskiego endokrynolog jest w stanie zdiagnozować niedoczynność lub nadczynność tego gruczołu, a następnie wytyczyć ścieżkę leczenia.

Kiedy udać się do endokrynologa?

Skoro endokrynolog zajmuje się oceną stanu gruczołów wewnętrznych, to na wizytę do niego należy zapisać się, gdy pojawiło się podejrzenie, że to właśnie ich nieprawidłowa praca jest przyczyną wystąpienia niepokojących objawów. Symptomów świadczących o nieprawidłowej pracy gruczołów jest wiele, ale najczęściej pacjenci skarżą się na problemy z wagą i przewlekłe zmęczenie.

Pacjenci mający wątpliwości, czy udać się do endokrynologa, powinni skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu. Po przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego, będzie on w stanie odpowiedzieć na pytanie, czy objawy wskazują na problemy z gruczołami wewnętrznymi. Jeżeli tak, to niezwłocznie należy umówić się na wizytę u endokrynologa. O regularnych wizytach u lekarza tej specjalizacji powinni pamiętać pacjenci, w rodzinach których były diagnozowane choroby układu endokrynnego.

Usługi endokrynologiczne:

  • Konsultacje endokrynologiczne
  • USG

 

Nasz zespół endokrynologów:

endokrynolog kraków

Dr n. med. Mariola Mróz- Zawistowska

ENDOKRYNOLOG, DIABETOLOG, INTERNISTA

Nie szukaj dalej. Przyjdź do nas!

 

Cennik

Usługa Cena
Konsultacja endokrynologiczna 120zł
USG tarczycy endokrynologiczne 100zł