Onkolog

Poradnia onkologiczna

Czym zajmuje się onkolog?

Obszarem działań onkologa jest rozpoznawanie i leczenie zarówno stanów przednowotworowych, nowotworów, jak i powikłań będących następstwem chorób nowotworowych. Onkolog kieruje pacjentów na zabiegi chirurgiczne, opracowuje też i wdraża leczenie onkologiczne, uwzględniając przy tym np. farmakoterapię czy radioterapię. W obrębie jego zadań leży również pobieranie materiału do badań i interpretowanie ich wyników.

W swojej codziennej pracy onkolog bardzo często współpracuje z lekarzami innych specjalizacji, np. chirurgami onkologicznymi. Nierzadko onkolog pozostaje również w stałym kontakcie z psychologami onkologicznymi, z których wsparcia korzystają jego pacjenci.

Kiedy udać się do onkologa?

Wystąpienie jakich objawów powinno zaniepokoić pacjenta i skłonić go do konsultacji z onkologiem? Wskazaniami do umówienia się na wizytę u lekarza tej specjalizacji są: pojawienie się zmian na ciele (np. narośli), często występująca zgaga lub pieczenie w przełyku, które pojawia się po posiłkach, powstanie w jamie nosowej owrzodzeń, utrzymująca się dłużej niż przez kilka tygodni chrypka i stwierdzenie zgrubień na narządach płciowych. Pacjenci, którzy – mimo apetytu – bardzo szybko tracą na wadze również powinni zasięgnąć opinii onkologa.

Skierowanie do onkologa może wystawić lekarz internista, jeżeli nie jest on w stanie jednoznacznie stwierdzić przyczyny objawów, z którymi zgłosił się do niego pacjent. Bezwzględnie do onkologa umówić się powinni ci pacjenci, którzy zauważyli u siebie guzy, znamiona lub wycieki z tkanek.

Usługi onkologiczne

  • Konsultacje onkologiczne
  • BAC guza
  • Usunięcie zmiany skórnej
  • Usunięcie guza piersi

Nasz zespół onkologów

onkolog kraków

Dr n. med. Maciej Boroń

CHIRURG OGÓLNY, ONKOLOG

Umów się do onkologa!

Cennik – onkolog

Usluga 
Konsultacja chirurgiczna150
Konsultacja chirurgiczna przed zabiegiem120
Zmiana opatrunku od 60
Usunięcie szwów60
Chirurgiczne opracowanie ranyod 50
Biopsja guza tarczycy (pod kontrolą USG) od 150
Plastyka wałów okołopaznokciowychod 400
Wycięcie tłuszczaka lub innej zmiany podskórnej i skórnejod 350