Masaż leczniczy

Twoje ciało w dobrych rękach

Co to jest masaż leczniczy i komu jest zalecany?

Masaż leczniczy to masaż, który – jak wskazuje jego nazwa – ma leczyć. Aby faktycznie pacjent poczuł ulgę, masaż musi zostać przeprowadzony przez specjalistę – masażystę. Istnieje wiele rodzajów masażu leczniczego. Poza klasycznym, gabinety masażu leczniczego oferują również masaż limfatyczny. Masaż leczniczy jest polecany pacjentom z bólami kręgosłupa i tym, którzy chcą szybciej wrócić do zdrowia po np. skręceniu lub złamaniu kończyny. Dobre rezultaty przynosi jego zastosowanie, gdy u pacjenta została zdiagnozowania rwa kulszowa. Masaż leczniczy jest też polecany osobom, które ze względu na dolegliwości są pacjentami przewlekle leżącymi. Osoby, które przez większość dnia pracują przy komputerze i w związku z tym odczuwają nieprzyjemne dolegliwości, również powinny zdecydować się na ten rodzaj masażu.

Jaki wpływ na ciało ma masaż leczniczy?

Dobroczynny wpływ masażu na ciało człowieka został dobrze poznany. Wiadomo, że prawidłowo przeprowadzony obniża napięcie mięśniowe, dzięki czemu możliwe jest zmniejszenie bólu. Ponieważ w czasie uciskania lub ugniatania ciała jest pobudzane krążenie, ma on pozytywny wpływ na pracę serca i układ krwionośny.

Regularnie wykonywany masaż skutecznie zapobiega zanikom mięśniowym. W efekcie pacjent przewlekle leżący nie traci masy mięśniowej. Masaż relaksuje i odpręża nie tylko ciało, lecz także umysł. Korzyścią płynącą z masażu leczniczego jest również przyśpieszenie przemiany materii, co jest szczególnie istotne dla osób z nadwagą.

Nie szukaj dalej. Zapisz się na masaż leczniczy!

Cennik masażu leczniczego

Usługa Cena
Fizykoterapia
Elektroterapia 18 zł
Magnetoterapia 18 zł
Ultradźwięki (ultrafonoforeza) 18 zł
Masaże
Masaż klasyczny kręgosłupa 50 zł
Masaż klasyczny częściowy 35 zł
Masaż klasyczny całościowy 80 zł
Masaż limfatyczny (ręczny) 40 zł
Masaż klasyczny kręgosłupa x 10 400 zł
Masaż klasyczny częściowy x 10 250 zł
Masaż klasyczny całościowy x 10 700 zł
Masaż limfatyczny (ręczny) x10 300 zł
Indywidualne sesje z wykorzystaniem technik (terapii manualnych)
Sesja terapeutyczna 30 min 65 zł
Sesja terapeutyczna 60 min 130 zł
Sesja terapeutyczna 60 min x 5 600 zł