Kinezyterapia

Leczenie ruchem

Co to jest kinezyterapia?

Terminem „kinezyterapia” określa się leczenie ruchem i jest to jedna z metod fizjoterapii. Gimnastykę leczniczą dzieli się na miejscową i ogólną. Pierwsza pozwala ćwiczyć konkretny narząd, przy czym specjaliści wyróżniają: ćwiczenia bierne, czynne, z oporem, prowadzone. Druga koncentruje się na ćwiczeniu części ciała, które nie są objęte chorobą. W jej przypadku stosuje się np. poranną gimnastykę i ćwiczenia ogólnokondycyjne.

Wskazaniami do wprowadzenia kinezyterapii są: schorzenia narządu ruchu, bóle kręgosłupa i reumatoidalne. Gimnastykę leczniczą często zaleca się pacjentom po zawale serca czy udarze mózgu, jest ona też wykorzystywana do korygowania wad postawy. Bardzo często na gimnastykę leczniczą zapisują się kobiety w ciąży, chcąc dzięki niej przygotować się do porodu.

Jaki wpływ na ciało ma kinezyterapia?

Aby kinezyterapia przyniosła oczekiwane efekty, pacjent musi ćwiczyć pod nadzorem specjalisty – fizjoterapeuty. Takie rozwiązanie gwarantuje, że pacjent nauczy się wykonywać poprawnie poszczególne ćwiczenia, a następnie będzie mógł je powtórzyć w domowym zaciszu.

Regularna kinezyterapia ma pozytywny wpływ na ciało i samopoczucie pacjenta. Dzięki dobrze dobranemu zestawowi ćwiczeń możliwe jest zmniejszenie bólu i podwyższonego napięcia mięśni. Często pacjenci wykonują gimnastykę leczniczą, aby pozbyć się dysfunkcji narządu ruchu lub zwiększyć czucie głębokie. Pozytywnym efektem ćwiczeń jest też podwyższenie poziomu endorfin, które wprawiają w dobry nastrój.

Nie szukaj dalej. Zapisz się na kinezyterapię!

Cennik kinezyterapii

Usługa Cena
Fizykoterapia
Elektroterapia 18 zł
Magnetoterapia 18 zł
Ultradźwięki (ultrafonoforeza) 18 zł
Indywidualne sesje z wykorzystaniem technik (terapii manualnych)
Sesja terapeutyczna 30 min 65 zł
Sesja terapeutyczna 60 min 130 zł
Sesja terapeutyczna 60 min x 5 600 zł