Kinezyterapia

Leczenie ruchem

Co to jest kinezyterapia?

Terminem „kinezyterapia” określa się leczenie ruchem i jest to jedna z metod fizjoterapii. Gimnastykę leczniczą dzieli się na miejscową i ogólną. Pierwsza pozwala ćwiczyć konkretny narząd, przy czym specjaliści wyróżniają: ćwiczenia bierne, czynne, z oporem, prowadzone. Druga koncentruje się na ćwiczeniu części ciała, które nie są objęte chorobą. W jej przypadku stosuje się np. poranną gimnastykę i ćwiczenia ogólnokondycyjne.

Wskazaniami do wprowadzenia kinezyterapii są: schorzenia narządu ruchu, bóle kręgosłupa i reumatoidalne. Gimnastykę leczniczą często zaleca się pacjentom po zawale serca czy udarze mózgu, jest ona też wykorzystywana do korygowania wad postawy. Bardzo często na gimnastykę leczniczą zapisują się kobiety w ciąży, chcąc dzięki niej przygotować się do porodu.

Jaki wpływ na ciało ma kinezyterapia?

Aby kinezyterapia przyniosła oczekiwane efekty, pacjent musi ćwiczyć pod nadzorem specjalisty – fizjoterapeuty. Takie rozwiązanie gwarantuje, że pacjent nauczy się wykonywać poprawnie poszczególne ćwiczenia, a następnie będzie mógł je powtórzyć w domowym zaciszu.

Regularna kinezyterapia ma pozytywny wpływ na ciało i samopoczucie pacjenta. Dzięki dobrze dobranemu zestawowi ćwiczeń możliwe jest zmniejszenie bólu i podwyższonego napięcia mięśni. Często pacjenci wykonują gimnastykę leczniczą, aby pozbyć się dysfunkcji narządu ruchu lub zwiększyć czucie głębokie. Pozytywnym efektem ćwiczeń jest też podwyższenie poziomu endorfin, które wprawiają w dobry nastrój.

Nie szukaj dalej. Zapisz się na kinezyterapię!

Cennik kinezyterapii

Usługa Cena
Fizykoterapia
Elektroterapia 15
Magnetoterapia 15
Ultradźwięki (ultrafonoforeza) 15
Masaże
Masaż klasyczny kręgosłupa 50
Masaż klasyczny częściowy 35
Masaż klasyczny całościowy 80
Masaż limfatyczny (ręczny) 40
Masaż klasyczny kręgosłupa x 10 400
Masaż klasyczny częściowy x 10 250
Masaż klasyczny całościowy x 10 700
Masaż limfatyczny (ręczny) x10 300
Indywidualne sesje z wykorzystaniem technik (terapii manualnych)
Sesja terapeutyczna 30 min 60
Sesja terapeutyczna 60 min 100
Terapia manualna + masaż klasyczny + 1 zabieg fizykoterapeutyczny x 1 120
Terapia manualna + masaż klasyczny+ 1 zabieg fizykoterapeutyczny x 5 550
Terapia manualna+ masaż klasyczny + 1 zabieg fizykoterapeutyczny x 10 1100