Fizykoterapia

Skuteczne leczenie zjawiskami fizycznymi

 

Co to jest fizykoterapia i komu jest zalecana?

Fizykoterapia to jedna z form fizjoterapii, która do leczenia wykorzystuje zjawiska fizyczne. Dzieli się ona m.in. na elektroterapię, magnetoterapię, leczenie zimnem, ultradźwięki, laseroterapię, hydroterapię i pole radiacyjne. Poszczególne rodzaje fizykoterapii wykorzystują różne zjawiska fizyczne, np. prąd elektryczny, magnetyzm, niską temperaturę i ultradźwięki. Na fizykoterapię są kierowani pacjenci skarżący się na ból i ci, u których stwierdzono stan zapalny. Fizykoterapia pozwala też na zlikwidowanie wysięków. Przykładowo laseroterapię powszechnie wykorzystuje się przy łagodzeniu bólu pojawiającego się przy skręceniach i złamaniach, a galwanizacja przynosi ulgę pacjentom, u których zdiagnozowano reumatyzm. Aby uzyskać optymalny efekt, po fizykoterapii pacjentom często zaleca się gimnastykę.

Jaki wpływ na ciało ma fizykoterapia?

O tym, że odpowiednio zastosowane np. promienie słoneczne i wody źródlane mają pozytywny wpływ na ciało człowieka, wiedzieli już starożytni. Współcześnie fizykoterapia wykorzystuje znacznie więcej zjawisk fizycznych w celu łagodzenia bólu. Stosując fizykoterapię, możliwe jest osiągnięcie podobnego efektu jak po przyjęciu tabletki przeciwbólowej – mianowicie zlikwidowanie bólu. W odróżnieniu jednak od proszków leczenie przy wykorzystaniu zjawisk fizycznych jest znacznie zdrowsze, bo nie wiąże się z wystąpieniem skutków ubocznych. Z tego też względu coraz częściej fizykoterapia jest powszechnie stosowana w różnych dziedzinach medycyny.

Elektrostymulacja

Elektrostymulacja jest to zabieg polegający na zamocowaniu w punktach motorycznych (miejscach, w których nerwy wnikają do mięśni) na ciele pacjenta elektrod podłączonych do aparatu generującego prąd o niskiej częstotliwości. Zabieg rozpoczyna się impulsem o niewielkiej intensywności, następnie stopniowo zwiększając jego siłę. Dla kogo jest przeznaczony zabieg elektrostymulacje Kraków? Przede wszystkim dla osób cierpiących na różnego rodzaju porażenia i niedowłady – nie dopuszcza on do degeneracji odnerwionych mięśni. Może być również stosowany w zabiegach medycyny estetycznej – rozbijania tłuszczu i redukcji cellulitu.

Rehabilitacja prądem – Prądy tens

Jest to metoda elektrycznej, przezskórnej stymulacji nerwów. Jest to nieinwazyjna i niefarmakologiczna metoda redukcji bólu – hamuje docieranie bodźców bólowych do mózgu. Jest to terapia objawowa – nie leczy przyczyn bólu, przynosi jedynie ulgę, zarówno w przewlekłych jak i krótkotrwałych bólach. Zabieg prądy tens Kraków sprawdzi się u osób, które cierpią na bóle pooperacyjne i pourazowe, neuropatie i choroby stawów.

Ultradźwięki

Jest to zabieg wykonywany falami o wysokiej częstotliwości. Efektem jest przyspieszenie mikrokrążenia, a co za tym idzie zmniejszenie bólu, przyspieszenie gojenia i rozluźnienie. Ultradźwięki Kraków to zabieg polecany przy złamaniach, zapaleniu zatok, bliznach i ranach – w celu przyspieszenia gojenia.

 

Nie szukaj dalej. Zapisz się na fizykoterapię!

Cennik – fizykoterapia

Usługa Cena
Fizykoterapia
Elektroterapia 18 zł
Magnetoterapia 18 zł
Ultradźwięki (ultrafonoforeza) 18 zł
Indywidualne sesje z wykorzystaniem technik (terapii manualnych)
Sesja terapeutyczna 30 min 65 zł
Sesja terapeutyczna 60 min 130 zł
Sesja terapeutyczna 60 min x 5 600 zł
Fala uderzeniowa Rosetta ESWT cena za 1 zabieg
1-3 zabiegi 65 zł
4 i więcej zabiegów 55 zł