Fizykoterapia

Skuteczne leczenie zjawiskami fizycznymi

 

Co to jest fizykoterapia i komu jest zalecana?

Fizykoterapia to jedna z form fizjoterapii, która do leczenia wykorzystuje zjawiska fizyczne. Dzieli się ona m.in. na elektroterapię, magnetoterapię, leczenie zimnem, ultradźwięki, laseroterapię, hydroterapię i pole radiacyjne. Poszczególne rodzaje fizykoterapii wykorzystują różne zjawiska fizyczne, np. prąd elektryczny, magnetyzm, niską temperaturę i ultradźwięki. Na fizykoterapię są kierowani pacjenci skarżący się na ból i ci, u których stwierdzono stan zapalny. Fizykoterapia pozwala też na zlikwidowanie wysięków. Przykładowo laseroterapię powszechnie wykorzystuje się przy łagodzeniu bólu pojawiającego się przy skręceniach i złamaniach, a galwanizacja przynosi ulgę pacjentom, u których zdiagnozowano reumatyzm. Aby uzyskać optymalny efekt, po fizykoterapii pacjentom często zaleca się gimnastykę.

Jaki wpływ na ciało ma fizykoterapia?

O tym, że odpowiednio zastosowane np. promienie słoneczne i wody źródlane mają pozytywny wpływ na ciało człowieka, wiedzieli już starożytni. Współcześnie fizykoterapia wykorzystuje znacznie więcej zjawisk fizycznych w celu łagodzenia bólu. Stosując fizykoterapię, możliwe jest osiągnięcie podobnego efektu jak po przyjęciu tabletki przeciwbólowej – mianowicie zlikwidowanie bólu. W odróżnieniu jednak od proszków leczenie przy wykorzystaniu zjawisk fizycznych jest znacznie zdrowsze, bo nie wiąże się z wystąpieniem skutków ubocznych. Z tego też względu coraz częściej fizykoterapia jest powszechnie stosowana w różnych dziedzinach medycyny.

Elektrostymulacja

Elektrostymulacja jest to zabieg polegający na zamocowaniu w punktach motorycznych (miejscach, w których nerwy wnikają do mięśni) na ciele pacjenta elektrod podłączonych do aparatu generującego prąd o niskiej częstotliwości. Zabieg rozpoczyna się impulsem o niewielkiej intensywności, następnie stopniowo zwiększając jego siłę. Dla kogo jest przeznaczony zabieg elektrostymulacje Kraków? Przede wszystkim dla osób cierpiących na różnego rodzaju porażenia i niedowłady – nie dopuszcza on do degeneracji odnerwionych mięśni. Może być również stosowany w zabiegach medycyny estetycznej – rozbijania tłuszczu i redukcji cellulitu.

Prądy tens – rehabilitacja prądem

Jest to metoda elektrycznej, przezskórnej stymulacji nerwów. Jest to nieinwazyjna i niefarmakologiczna metoda redukcji bólu – hamuje docieranie bodźców bólowych do mózgu.Jest to terapia objawowa – nie leczy przyczyn bólu, przynosi jedynie ulgę, zarówno w przewlekłych jak i krótkotrwałych bólach. Zabieg prądy tens Kraków sprawdzi się u osób, które cierpią na bóle pooperacyjne i pourazowe, neuropatie i choroby stawów.

Ultradźwięki

Jest to zabieg wykonywany falami o wysokiej częstotliwości. Efektem jest przyspieszenie mikrokrążenia, a co za tym idzie zmniejszenie bólu, przyspieszenie gojenia i rozluźnienie. Ultradźwięki Kraków to zabieg polecany przy złamaniach, zapaleniu zatok, bliznach i ranach – w celu przyspieszenia gojenia.

 

Nie szukaj dalej. Zapisz się na fizykoterapię!

Cennik fizykoterapii

Usługa Cena
Fizykoterapia
Elektroterapia 15
Magnetoterapia 15
Ultradźwięki (ultrafonoforeza) 15
Masaże
Masaż klasyczny kręgosłupa 50
Masaż klasyczny częściowy 35
Masaż klasyczny całościowy 80
Masaż limfatyczny (ręczny) 40
Masaż klasyczny kręgosłupa x 10 400
Masaż klasyczny częściowy x 10 250
Masaż klasyczny całościowy x 10 700
Masaż limfatyczny (ręczny) x10 300
Indywidualne sesje z wykorzystaniem technik (terapii manualnych)
Sesja terapeutyczna 30 min 60
Sesja terapeutyczna 60 min 100
Terapia manualna + masaż klasyczny + 1 zabieg fizykoterapeutyczny x 1 120
Terapia manualna + masaż klasyczny+ 1 zabieg fizykoterapeutyczny x 5 550
Terapia manualna+ masaż klasyczny + 1 zabieg fizykoterapeutyczny x 10 1100