Fizjoterapia

Zapraszamy do poradni rehabilitacyjnej

Czym jest fizjoterapia?

Wśród dziedzin medycyny, które bardzo szybko się rozwijają, wskazać należy m.in. fizjoterapię, a to dlatego, że systematycznie pojawiają się nowe sposoby leczenia, które pozwalają pacjentowi powrócić nawet do całkowitej sprawności np. po wypadku. Usługi wchodzące w skład fizjoterapii mogą być świadczone jedynie przez specjalistów, a dokładniej fizjoterapeutów. Fizjoterapia jako dziedzina medycyny obejmuje usuwanie lub łagodzenie skutków chorób lub wypadków, w efekcie których doszło do uszkodzenia sprawności ruchowej pacjenta. Aby rezultaty fizjoterapii były jak najlepsze, fizjoterapeuci ściśle współpracują z lekarzami innych specjalizacji, a w swojej codziennej pracy korzystają z wielu nowoczesnych sprzętów do fizjoterapii, np. elektrostymulatorów i aparatów do masażu uciskowego. Według Światowej Konfederacji Fizjoterapii, fizjoterapia to działania mające na celu ,,rozwijanie, utrzymywanie i przywracanie im maksymalnych zdolności ruchowych i funkcjonalnych’’. Fizjoterapeuta jest osobą, która diagnozuje pacjenta i zajmuje się łagodzeniem lub likwidacją skutków choroby i przywracaniem sprawności ruchowej. Leczy zaburzenia układu mięśniowo-szkieletowego, nerwowo-mięśniowego i sercowo-naczyniowego. Do metod fizjoterapeutycznych należą masaże lecznicze, terapia manualna, hydroterapia itd.

Kiedy udać się do fizjoterapeuty?

Jeszcze kilka lat temu pacjent trafiał do fizjoterapeuty wówczas, gdy otrzymał takie zalecenie od lekarza leczącego zdiagnozowane u niego schorzenie, np. neurologa. Dziś, gdy pacjenci są coraz bardziej świadomi i mają nieograniczony dostęp do wiedzy, często z własnej inicjatywy podejmują współpracę z fizjoterapeutą, aby np. leczyć bóle kręgosłupa. Kiedy z pewnością warto udać się do fizjoterapeuty? Przesłankami są: urazy czaszkowo-mózgowe, złamania kości, zdiagnozowana osteoporoza, udar mózgu lub rdzenia kręgowego i jedno ze schorzeń przewlekłych, np. stwardnienie rozsiane. Również pacjenci, u których wykryto wady postawy, powinni jak najszybciej skonsultować się z fizjoterapeutą i rozpocząć leczenie.

Fala uderzeniowa

Fala uderzeniowa jest to fala mechaniczna o niewielkiej częstotliwości, która przenika przez skórę i trafia w miejsce objęte schorzeniem. Stosowana jest w celu zniwelowania przewlekłego bólu. Dla kogo przeznaczony zabieg fala uderzeniowa Kraków? Przede wszystkim dla osób, które cierpią na bóle pourazowe, bóle ścięgien i stawów, wzmożone napięcie mięśniowe, ostrogi piętowe itd. Fala uderzeniowa to zabieg nieinwazyjny, z minimalnym ryzykiem wystąpienia skutków ubocznych. Aby efekt był zauważalny najlepiej wykonać od 3 do 10 zabiegów w odstępie kilku dni.

Terapia manualna

Terapia manualna to jedna z metod fizjoterapii, polegająca na uciskaniu punktów na ciele tak, aby przywrócić równowagę mięśniową. Podczas zabiegu ciska się tkanki miękkie – mięśnie, skórę, więzadła, ścięgna i nerwy. Celem zabiegu jest odblokowanie napiętych mięśni, powodujących ból. Dla kogo przeznaczony jest zabieg terapia manualna Kraków? Powinny z niej skorzystać osoby, które cierpią na nerwobóle, rwę kulszową czy migreny. Dobrze sprawdza się też, jeśli cierpimy na ograniczona ruchomość stawów lub bóle korzonkowe.
Fizjoterapia Kraków oferuje kompleksową diagnostykę i dostosowanie sposobu terapii do pacjenta.

Nasz zespół rehabilitantów

fizjoterapia kraków

Tomasz Sokół

FIZJOTERAPEUTA
fizjoterapeuta kraków

Łukasz Kołodziejski

FIZJOTERAPEUTA

fizjoterapia kraków prywatnie

Paweł Jakubiec

FIZJOTERAPEUTA
fizjoterapia kraków

Katarzyna Gajda

FIZJOTERAPEUTA

Nie szukaj dalej. Umów się na rehabilitacje!

Cennik – Rehabilitacja

UsługaCena
Konsultacja rehabilitacyjna50
Fizykoterapia
Elektroterapia15
Magnetoterapia15
Ultradźwięki (ultrafonoforeza)15
Fala uderzeniowa Rosetta ESWT cena za 1 zabieg
1-3 zabiegi60
4-6 zabiegów50
7-10 zabiegów45
11 i więcej zabiegów40
Masaże
Masaż 30min60
Masaż 60min120
Masaż pakiet 5 zabiegów 5x60min550
Indywidualne sesje z wykorzystaniem technik (terapii manualnych)
Sesja terapeutyczna 30 min60
Sesja terapeutyczna 60 min120
Terapia manualna + masaż klasyczny + 1 zabieg fizykoterapeutyczny x 1120
Terapia manualna + masaż klasyczny+ 1 zabieg fizykoterapeutyczny x 5550
Terapia manualna+ masaż klasyczny + 1 zabieg fizykoterapeutyczny x 101100