Fizjoterapia

Zapraszamy do poradni rehabilitacyjnej

Czym jest fizjoterapia?

Wśród dziedzin medycyny, które bardzo szybko się rozwijają, wskazać należy m.in. fizjoterapię, a to dlatego, że systematycznie pojawiają się nowe sposoby leczenia, które pozwalają pacjentowi powrócić nawet do całkowitej sprawności np. po wypadku. Usługi wchodzące w skład fizjoterapii mogą być świadczone jedynie przez specjalistów, a dokładniej fizjoterapeutów. Fizjoterapia jako dziedzina medycyny obejmuje usuwanie lub łagodzenie skutków chorób lub wypadków, w efekcie których doszło do uszkodzenia sprawności ruchowej pacjenta. Aby rezultaty fizjoterapii były jak najlepsze, fizjoterapeuci ściśle współpracują z lekarzami innych specjalizacji, a w swojej codziennej pracy korzystają z wielu nowoczesnych sprzętów do fizjoterapii, np. elektrostymulatorów i aparatów do masażu uciskowego. Według Światowej Konfederacji Fizjoterapii, fizjoterapia to działania mające na celu ,,rozwijanie, utrzymywanie i przywracanie im maksymalnych zdolności ruchowych i funkcjonalnych’’. Fizjoterapeuta jest osobą, która diagnozuje pacjenta i zajmuje się łagodzeniem lub likwidacją skutków choroby i przywracaniem sprawności ruchowej. Leczy zaburzenia układu mięśniowo-szkieletowego, nerwowo-mięśniowego i sercowo-naczyniowego. Do metod fizjoterapeutycznych należą masaże lecznicze, terapia manualna, hydroterapia itd.

Kiedy udać się do fizjoterapeuty?

Jeszcze kilka lat temu pacjent trafiał do fizjoterapeuty wówczas, gdy otrzymał takie zalecenie od lekarza leczącego zdiagnozowane u niego schorzenie, np. neurologa. Dziś, gdy pacjenci są coraz bardziej świadomi i mają nieograniczony dostęp do wiedzy, często z własnej inicjatywy podejmują współpracę z fizjoterapeutą, aby np. leczyć bóle kręgosłupa. Kiedy z pewnością warto udać się do fizjoterapeuty? Przesłankami są: urazy czaszkowo-mózgowe, złamania kości, zdiagnozowana osteoporoza, udar mózgu lub rdzenia kręgowego i jedno ze schorzeń przewlekłych, np. stwardnienie rozsiane. Również pacjenci, u których wykryto wady postawy, powinni jak najszybciej skonsultować się z fizjoterapeutą i rozpocząć leczenie.

Fala uderzeniowa

Fala uderzeniowa jest to fala mechaniczna o niewielkiej częstotliwości, która przenika przez skórę i trafia w miejsce objęte schorzeniem. Stosowana jest w celu zniwelowania przewlekłego bólu. Dla kogo przeznaczony zabieg fala uderzeniowa Kraków? Przede wszystkim dla osób, które cierpią na bóle pourazowe, bóle ścięgien i stawów, wzmożone napięcie mięśniowe, ostrogi piętowe itd. Fala uderzeniowa to zabieg nieinwazyjny, z minimalnym ryzykiem wystąpienia skutków ubocznych. Aby efekt był zauważalny najlepiej wykonać od 3 do 10 zabiegów w odstępie kilku dni.

Terapia manualna

Terapia manualna to jedna z metod fizjoterapii, polegająca na uciskaniu punktów na ciele tak, aby przywrócić równowagę mięśniową. Podczas zabiegu ciska się tkanki miękkie – mięśnie, skórę, więzadła, ścięgna i nerwy. Celem zabiegu jest odblokowanie napiętych mięśni, powodujących ból. Dla kogo przeznaczony jest zabieg terapia manualna Kraków? Powinny z niej skorzystać osoby, które cierpią na nerwobóle, rwę kulszową czy migreny. Dobrze sprawdza się też, jeśli cierpimy na ograniczona ruchomość stawów lub bóle korzonkowe.
Fizjoterapia Kraków oferuje kompleksową diagnostykę i dostosowanie sposobu terapii do pacjenta.

Nasz zespół rehabilitantów

fizjoterapia kraków

Tomasz Sokół

FIZJOTERAPEUTA

fizjoterapeuta kraków

Łukasz Kołodziejski

FIZJOTERAPEUTA

fizjoterapia kraków

Katarzyna Gajda

FIZJOTERAPEUTA

fizjoterapia kraków

Małgorzata Kosek

FIZJOTERAPEUTA

fizjoterapia kraków

Grzegorz Boczkowski

FIZJOTERAPEUTA

fizjoterapia kraków

Edyta Przepadło

FIZJOTERAPEUTA

Nie szukaj dalej. Umów się na rehabilitacje!

Cennik – Rehabilitacja

UsługaCena
Konsultacja rehabilitacyjna - magister rehabilitacji70 zł
Konsultacja rehabilitacyjna - lekarz rehabilitacji medycznej250 zł
Fizykoterapia
Elektroterapia30 zł
Magnetoterapia30 zł
Ultradźwięki (ultrafonoforeza)30 zł
Fala uderzeniowa Rosetta ESWT cena za 1 zabieg
1-4 zabiegi65 zł
5 i więcej zabiegów55 zł
Laser wysokoenergetyczny cena za 1 zabieg
1-4 zabiegi50 zł
5 i więcej zabiegów40 zł
Masaże
Masaż 30 min70 zł
Masaż 60 min140 zł
Masaż pakiet 5 zabiegów 5 x 60min650 zł
Indywidualne sesje z wykorzystaniem technik (terapii manualnych)
Sesja terapeutyczna 30 min70 zł
Sesja terapeutyczna 60 min140 zł
Sesja terapeutyczna pakiet 5 zabiegów 5 x 60min650 zł