Diabetolog

Zapraszamy do poradni diabetologicznej

Czym zajmuje się diabetolog?

W obrębie zainteresowań diabetologa leżą gruczoły wewnętrzne, a dokładniej ich praca i ewentualne zaburzenia, które mogą się pojawić.

Diabetolog wie wszystko na temat cukrzycy, diety cukrzycowej, insulinie i rozwiązań dla cukrzyków. Poszczególne gruczoły – w wyniku zaburzeń – mogą produkować zbyt mało lub zbyt dużo hormonu.  Na podstawie wyników badań i wywiadu lekarskiego diabetolog jest w stanie rozpoznac cukrzycę, a następnie wytyczyć ścieżkę leczenia.

Kiedy udać się do diabetologa?

Symptomów świadczących o nieprawidłowej pracy gruczołów jest wiele, ale najczęściej pacjenci skarżą się na problemy z wagą i przewlekłe zmęczenie.

Pacjenci mający wątpliwości, czy udać się do endokrynologa, diabetologa, powinni skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu. Po przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego, będzie on w stanie odpowiedzieć na pytanie, czy objawy wskazują na problemy z gruczołami wewnętrznymi. O regularnych wizytach u lekarza tej specjalizacji powinni pamiętać pacjenci, w rodzinach których były diagnozowane choroby układu endokrynnego.

Usługi diabetologiczne:

  • Konsultacje diabetologiczne

Nasz zespół diabetologów:

Nie szukaj dalej. Przyjdź do nas!

Cennik – Diabetolog

Usługa Cena
Konsultacja diabetologiczna
USG