Urolog

Zapraszamy do poradni urologicznej

Czym zajmuje się urolog?

Układ moczowo-płciowy, jego funkcjonowanie i choroby znajdują się w centrum zainteresowania urologa. W efekcie lekarz tej specjalizacji diagnozuje schorzenia w obrębie nerek, nadnerczy i pęcherza. Urolog jest też właściwy, gdy mowa o leczeniu męskich narządów płciowych, w tym takich chorób jak impotencja i prostata.

Na wizytę do urologa umawiają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Na podstawie przeprowadzonego wywiadu i wyników badań (najczęściej krwi, moczu i USG) urolog jest w stanie postawić diagnozę, a następnie wdrożyć optymalny sposób leczenia. Do najczęstszych schorzeń wykrywanych przez lekarzy tej specjalizacji należy zaliczyć: nietrzymanie moczu, kamicę układu moczowego i choroby zewnętrznych narządów płciowych, np. stulejkę.

Kiedy udać się do urologa?

Nietrzymanie moczu, ból przy jego oddawaniu, zmiany w wyglądzie narządów płciowych czy nawet obrzęk nóg to niektóre problemy, z którymi pacjenci zgłaszają się do urologa. Osoby, które zastanawiają się, kiedy udać się do urologa, a które zauważyły zmiany w moczu (np. pojawienie się krwiomoczu) lub od pewnego czasu odczuwają dyskomfort w związku z odczuwaniem parcia na pęcherz, również powinny umówić się na konsultację urologiczną.

Obowiązkowo na wizytę kontrolną do lekarza tej specjalizacji powinni umówić się mężczyźni po 40. roku życia. Celem powinno być przeprowadzenie badania prostaty. Profilaktyka w tym zakresie pozwala wykryć prostatę we wczesnym stadium choroby.

Usługi urologiczne

  • Konsultacje urologiczne
  • USG układu moczowego

Leczymy

  • zapalenie układu moczowego

Nasz zespół urologów

Nie szukaj dalej. Umów się do urologa!

Cennik – Urolog

UsługaCena
Konsultacja Urologiczna180
Operacja Stulejki1200