Psychiatra

Poradnia psychiatryczna

Czym zajmuje się psychiatra?

Zdrowie psychiczne człowieka jest obszarem zainteresowań psychiatrii. Lekarz tej specjalizacji zajmuje się zarówno diagnozowaniem, jak i leczeniem chorób i zaburzeń psychicznych. Psychiatra jest właściwym specjalistą, aby opracować ścieżkę leczenia np.: nerwicy, zaburzeń maniakalnych, depresji czy uzależnień.

Aby postawić prawidłową diagnozę i wdrożyć optymalną formę leczenia, psychiatra przeprowadza wywiady i testy. Za pomocą tych drugich jest w stanie ocenić np. sprawność psychoruchową lub poznawczą pacjenta. Jego zadanie polega również na wsparciu pacjenta w sytuacji nasilonego ataku choroby. Psychiatra bardzo często współpracuje z lekarzami innych specjalizacji, konsultując dla nich pacjentów i oceniając stan ich zdrowia psychicznego.

Kiedy udać się do psychiatry?

Pacjenci, którzy zauważyli u siebie niepokojące objawy, np.: zmienny nastrój, natłok myśli, zaburzenia emocji lub percepcji powinni niezwłocznie skonsultować się z psychiatrą. Wizyta u lekarza tej specjalizacji jest nieodzowna w przypadku pacjentów uzależnionych od środków psychotropowych czy alkoholu. Osoby, które pozostają pod opieką psychiatry i przyjmują leki zgodnie z jego zaleceniami również powinny być czujne. Gdy leki nie działają lub wywołują niepożądane objawy, konieczna jest ponowna wizyta u lekarza.

Z psychiatrą powinny skonsultować się osoby odczuwające niepożądane dolegliwości (np. zawroty głowy), gdy przeprowadzone badania wykluczają rozwój chorób. Lekarz tej specjalizacji zajmuje się również wykluczaniem istnienia chorób psychicznych u pacjentów, u których podejrzewa się wystąpienie guza mózgu.

Usługi psychiatryczne

  • Konsultacje psychiatryczne

Leczymy

  • Nerwice
  • Zaburzenia maniakalne
  • Depresje
  • Uzależnienia

Nasz zespół psychiatrów

Nie szukaj dalej. Umów się do psychiatry!

Cennik – psychiatra

UsługaCena
Konsultacja psychiatryczna100
Konsultacja psychiatryczna pierwszorazowa150