Ortopeda

Zapraszamy do poradni ortopedycznej

Czym zajmuje się ortopeda?

Narząd ruchu człowieka, a dokładniej: jego funkcjonowanie i diagnostyka schorzeń oraz ich leczenie, leży w obszarze zainteresowań ortopedy. Lekarz tej specjalizacji ma obszerną wiedzę na temat chorób i urazów układu więzadłowo-stawowego i kości. Ponieważ skutkiem ubocznym np. złamania może być naderwanie wiązadeł, lekarz, który ukończył specjalizację ortopedyczną, zajmuje się również diagnostyką i leczeniem uszkodzeń m.in. mięśni.

Problemy z narządem ruchu mogą być wrodzone lub nabyte – ortopeda zajmuje się leczeniem schorzeń każdej z tych grup. W trakcie swojej codziennej pracy ortopeda często ma do czynienia z zagadnieniami odnoszącymi się do bioinżynierii, a to dlatego, że np. złamania wymagają unieruchomienia kości na czas leczenia. Dla dobra pacjenta ortopeda może ściśle współpracować, w zależności od postawionej diagnozy, np. z rehabilitantem.

Kiedy udać się do ortopedy?

Ortopeda jest odwiedzany przez pacjentów w różnym wieku, ponieważ problemy z narządem ruchu mogą pojawić się zarówno u dzieci, dorosłych, jak i seniorów. Świeżo upieczeni rodzice zgłaszają się ze swoimi dziećmi, aby sprawdzić, czy ich biodra są prawidłowo zbudowane. W przypadku starszych dzieci profilaktyczna wizyta pozwala sprawdzić, czy nie rozwija się u nich np. skrzywienie kręgosłupa.

Kiedy jeszcze udać się do ortopedy? Urazy takie jak: złamania, zwichnięcia czy naciągnięcia mięśni powinny zostać skonsultowane z lekarzem właśnie tej specjalizacji. Pacjenci pracujący lub spędzający większość dnia przy komputerze, którzy zauważyli u siebie problemy z nadgarstkami, powinni zapisać się na wizytę u ortopedy.

Usługi ortopedyczne

  • Konsultacje ortopedyczne
  • USG narządu ruchu
  • Zabiegi ortopedyczne

Leczymy

  • choroby stawów

Nasz zespół ortopedów

ortopeda kraków

Dr Mateusz Gąciarz

ORTOPEDA

ortopeda kraków prywatnie

Dr Piotr Hankus

ORTOPEDA

ortopeda kraków

Dr Piotr Suszko

ORTOPEDA

Nie szukaj dalej. Umów się do ortopedy!

Cennik – Ortopeda

UsługaCena
Konsultacja ortopedyczna150
Konsultacja ortopedyczna + blokada180
Kwas hialuronowy150
Kwas hialuronowy USG200
USG narządu ruchu ortopedia120