Onkolog

Poradnia onkologiczna

Czym zajmuje się onkolog?

Obszarem działań onkologa jest rozpoznawanie i leczenie zarówno stanów przednowotworowych, nowotworów, jak i powikłań będących następstwem chorób nowotworowych. Onkolog kieruje pacjentów na zabiegi chirurgiczne, opracowuje też i wdraża leczenie onkologiczne, uwzględniając przy tym np. farmakoterapię czy radioterapię. W obrębie jego zadań leży również pobieranie materiału do badań i interpretowanie ich wyników.

W swojej codziennej pracy onkolog bardzo często współpracuje z lekarzami innych specjalizacji, np. chirurgami onkologicznymi. Nierzadko onkolog pozostaje również w stałym kontakcie z psychologami onkologicznymi, z których wsparcia korzystają jego pacjenci.

Kiedy udać się do onkologa?

Wystąpienie jakich objawów powinno zaniepokoić pacjenta i skłonić go do konsultacji z onkologiem? Wskazaniami do umówienia się na wizytę u lekarza tej specjalizacji są: pojawienie się zmian na ciele (np. narośli), często występująca zgaga lub pieczenie w przełyku, które pojawia się po posiłkach, powstanie w jamie nosowej owrzodzeń, utrzymująca się dłużej niż przez kilka tygodni chrypka i stwierdzenie zgrubień na narządach płciowych. Pacjenci, którzy – mimo apetytu – bardzo szybko tracą na wadze również powinni zasięgnąć opinii onkologa.

Skierowanie do onkologa może wystawić lekarz internista, jeżeli nie jest on w stanie jednoznacznie stwierdzić przyczyny objawów, z którymi zgłosił się do niego pacjent. Bezwzględnie do onkologa umówić się powinni ci pacjenci, którzy zauważyli u siebie guzy, znamiona lub wycieki z tkanek.

Usługi onkologiczne

  • Konsultacje onkologiczne
  • BAC guza
  • Usunięcie zmiany skórnej
  • Usunięcie guza piersi

Nasz zespół onkologów

onkolog kraków

Dr n. med. Maciej Boroń

CHIRURG OGÓLNY, ONKOLOG

Umów się do onkologa!

Cennik – onkolog

Usluga 
BAC guza tarczycy (pod kontrolą USG) 300
Konsultacja + USG 250
Konsultacja chirurgiczna150
Plastyka wałów okołopaznokciowychod 400
Wycięcie tłuszczaka lub innej zmiany podskórnej od 400