Fizykoterapia

Skuteczne leczenie zjawiskami fizycznymi

Co to jest fizykoterapia i komu jest zalecana?

Fizykoterapia to jedna z form fizjoterapii, która do leczenia wykorzystuje zjawiska fizyczne. Dzieli się ona m.in. na elektroterapię, magnetoterapię, leczenie zimnem, ultradźwięki, laseroterapię, hydroterapię i pole radiacyjne. Poszczególne rodzaje fizykoterapii wykorzystują różne zjawiska fizyczne, np. prąd elektryczny, magnetyzm, niską temperaturę i ultradźwięki.

Na fizykoterapię są kierowani pacjenci skarżący się na ból i ci, u których stwierdzono stan zapalny. Fizykoterapia pozwala też na zlikwidowanie wysięków. Przykładowo laseroterapię powszechnie wykorzystuje się przy łagodzeniu bólu pojawiającego się przy skręceniach i złamaniach, a galwanizacja przynosi ulgę pacjentom, u których zdiagnozowano reumatyzm. Aby uzyskać optymalny efekt, po fizykoterapii pacjentom często zaleca się gimnastykę.

Jaki wpływ na ciało ma fizykoterapia?

O tym, że odpowiednio zastosowane np. promienie słoneczne i wody źródlane mają pozytywny wpływ na ciało człowieka, wiedzieli już starożytni. Współcześnie fizykoterapia wykorzystuje znacznie więcej zjawisk fizycznych w celu łagodzenia bólu.

Stosując fizykoterapię, możliwe jest osiągnięcie podobnego efektu jak po przyjęciu tabletki przeciwbólowej – mianowicie zlikwidowanie bólu. W odróżnieniu jednak od proszków leczenie przy wykorzystaniu zjawisk fizycznych jest znacznie zdrowsze, bo nie wiąże się z wystąpieniem skutków ubocznych. Z tego też względu coraz częściej fizykoterapia jest powszechnie stosowana w różnych dziedzinach medycyny.

Nie szukaj dalej. Zapisz się na fizykoterapię!

Cennik fizykoterapii

Prosimy o kontakt z przychodnią.