Chirurg

Zapraszamy do poradni chirurgicznej

Czym zajmuje się chirurg?

Chirurgia to dziedzina medycyny, która wykorzystuje leczenie operacyjne, aby usunąć schorzenia w obrębie różnych części ciała. Chirurg to lekarz mający wiedzę i kwalifikacje do przeprowadzania operacji. Ponieważ w sposób chirurgiczny możliwe jest leczenie całego ciała, dziś w ramach chirurgii wyróżnia się kilka podspecjalizacji, np. kardiochirurgię (chirurgia sercowo-naczyniowa), neurochirurgię (chirurgia układu nerwowego) i transplantologię (chirurgia przeszczepiania narządów).

Wśród chirurgów nie brakuje chirurgów ogólnych. To właśnie z takim lekarzem najczęściej mają kontakt pacjenci, a to dlatego, że zajmuje się on leczeniem w tradycyjny (operacyjny) lub nowoczesny (laparoskopowy) m.in. niedrożności jelit, urazów narządów wewnętrznych, przepuklin i zapalenia wyrostka robaczkowego.

Kiedy udać się do chirurga?

Pacjenci trafiają do chirurga najczęściej po konsultacji z lekarzem rodzinnym. Na podstawie przeprowadzonego wywiadu i wyników zleconych badań internista jest w stanie postawić wstępną diagnozę, a następnie skierować do odpowiedniego lekarza. Na konsultację chirurgiczną powinny umówić się osoby, które zauważyły u siebie problem z hemoroidami, wrastającymi paznokciami lub zainteresowane usunięciem przebarwień na skórze.

Nie zawsze pacjent trafia do chirurga, bo wcześniej umówił się na wizytę. Uraz narządu wewnętrznego, nagłe zapalenie trzustki lub ostry ból nadbrzusza wskazujący na kamicę pęcherzyka żółciowego oznaczają, że niezbędna jest natychmiastowa interwencja chirurga ogólnego.

Usługi chirurgiczne

 • Konsultacje chirurgiczne
 • Zabiegi chirurgiczne

  Nasz zespół chirurgów

  chirurg kraków

  Dr Janusz Sroga

  CHIRURG NACZYNIOWY, CHIRURG OGÓLNY

  chirurg kraków

  Dr n. med. Maciej Boroń

  CHIRURG OGÓLNY, ONKOLOG

  Nie szukaj dalej. Umów się do chirurga!

  Cennik – Chirurg

  Usluga 
  BAC guza (pod kontrolą USG) z oceną cytologiczną300
  Inne procedury - cena do uzgodnienia100
  Konsultacja + USG (piersi, węzłów chłonnych)200
  Konsultacja chirurgiczno - onkologiczna150
  Usunięcie 1 zmiany skórnej z oceną histologiczną400
  Usunięcie 2-4 zmian skórnych z oceną histologiczną600
  Usunięcie guza piersi z oceną histologiczną700